Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію? Хто повинен нести відповідальність за стан тротуарів? Відповідь на ці питання однозначна – так, відшкодування отримати можна, при цьому відповідальність за стан тротуару несе балансоутримувач (підприємство, установа, організація у власності або користуванні якого перебуває об’єкт благоустрою).

Ожеледиця типова причина зимових травм. Якщо вам не пощастило і падіння на ожеледиці призвело до забиттів і переломів, які потребують тривалого лікування, пропоную вам декілька порад, дотримання яких значно підвищить шанси на отримання компенсації в майбутньому.

У разі отримання травми залишайтеся на місці та викликайте швидку допомогу. Важливо зафіксувати сам факт падіння, місце падіння та стан, в якому знаходиться покриття тротуару. Якщо є можливість зробіть фото або відео місця падіння. Візьміть контакти випадкових перехожих, які стали свідками вашого падіння. Не відмовляйтесь від госпіталізації, зберігайте всю медичну документацію (супровідний лист швидкої, виписку із медичної карти стаціонарного хворого тощо). Перевіряйте чи правильно медичні працівники зазначають адресу з якої вас було госпіталізовано.

Також необхідно повідомити місцеву державну адміністрацію про факт нещасного випадку.

Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на території України визначає Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 року №270.

Згідно п. 6 даного Порядку лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися  або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, протягом доби надсилають письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок – до районної держадміністрації (виконавчого органу міської, районної у місті ради). Також лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі, ведуть реєстрацію нещасних випадків в окремому журналі за встановленою формою.

Проконтролюйте виконання цих приписів з боку медичного закладу або самостійно направте заяву про нещасний випадок в адресу місцевої державної адміністрації.    

Обов’язково зберігайте документи на підтвердження понесених матеріальних витрат (квитанції, чеки, договори, акти виконаних робіт, рецепти лікарів тощо),  при їх оформленні звертайте увагу на правильність всіх обов’язкових реквізитів (печатки, підписи на актах виконаних робіт, вірне написання прізвищ, дат та інших персональних даних).

Наведені поради ґрунтуються на власному досвіді. Маю в своєму активі позитивний результат у справі про стягнення матеріальної та моральної шкоди з комунального підприємства, бездіяльність якого призвела до травми внаслідок падіння на слизькому тротуарі. З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97399384.

Бережіть себе та будьте уважні під час ожеледиці.